05.05.2015

Nie pytaj kobiet o wiek

Niby mówi się, żeby nie pytać kobiet o wiek, bo co? Bo się obrażą? Możliwe, tym bardziej, że ostatnio coraz trudniej ocenić ile dana dziewczyna/kobieta ma lat. I sama nie wiem czy lepiej dać parę lat więcej, czy też kilka mniej. Co gorsze?

Chociaż to chyba zawsze jest jakoś na przekór, jak się ma naście, to chce się być DOROSŁYM, a kiedy zbliżasz się do trzydziestki, to zakładasz trampki byle się choć troszkę odmłodzić :)


Kiedy patrzę na fejsbukowe zdjęcia dziewczyn (albo nawet dziewczynek) ode mnie z drużyny harcerskiej, które są 10 lub więcej lat ode mnie młodsze to sama się gubię. I nie dlatego, że nie umiem się tak umalować (choć to też), ale po prostu zastanawiam się jaki jest sens wyglądania jak kobieta po trzydziestce, skoro ma się 17? Żeby wejść do klubu? Nie wiem, bo nigdy nie byłam bananowym klubowiczem. Żeby kupić alkohol? Przecież zawsze ma się starszych znajomych. Czy żeby wyrwać starszego faceta? Tego to już w ogóle nie rozumiem. Może dowiem się co nieco więcej, kiedy Kluchy wyrosną na dorodne dziewoje?!?

Rozumiem za to te "prawie trzydziestki", które próbują wyglądać jak "naście". Lata lecą, a chciałoby się jeszcze wyglądać jak na studiach. Jest parę sposobów. Po pierwsze chętnie zakładam wspomniane wcześniej trampki. Nie dlatego, że z wózkiem ciężko chodzić w szpilkach, bo nigdy nie nosiłam szpilek na co dzień, ale trampki są po prostu wygodne i ładne i lubię je! Nawet zaraz po wyjściu z kościoła po ślubie wskoczyliśmy w trampki.

Po drugie kolorowe ubrania, ale z tym mam większy problem bo lubię wszystko co czarne i szare, ale sporo też u mnie zieleni. Ale patrzę z zazdrością na wszystkie odważne, kolorowe i  szalone mamy, które wiążą kokardy na głowie, które noszą kolorowe leginsy, które noszą bluzy z kapturem z uszami!
Po trzecie, czwarte i piąte uśmiech- zawsze działa odmładzająco.

Ze mną to różnie, raz kasjer w Biedronce pyta mnie o dowód, a raz aplikacja Microsoftu robi ze mnie babcię moich córek. Jestem przerażona!


1 komentarz:

  1. Ciekawe co powie aplikacja jak sie uśmiechniesz do zdjęcia :) ?

    OdpowiedzUsuń